Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

Konsultacja analizy SWOT

Silne i sabe stronyKolejny etap prac nad Strategią dotyczy konsultacji analizy SWOT wypracowanej przez zespół ds Loklanej Strategii Rozwoju. Po raz kolejny prosimy Państwa o dodanie swojego komentarza. Czy wszystkie silne i słabe strony zostały zauważone. Może są jeszcze inne szanse i zagrożenia, na które warto zwrócić uwagę. Włączcie się do dyskusji, a Strategia będzie miała prawdziwie oddolny charakter, stanowić będzie odzwierciedlenie prawdziwych problemów i potrzeb, które dzięki temu dokumentowi będzie można rozwiązywać.

Komentarze   

0 #11 Mariusz 2015-11-12 14:05
Podobnie jak Primo uważam, że w słabych stronach należałoby uwzględnić jeszcze niewystarczającą świadomość mieszkańców jeśli chodzi o ekologię czy odnawialne źródła energii. Wstyd przyznać, ale trzeba zacząć od podstaw - jeszcze znaczna część naszego społeczeństwa jest na bakier z ochroną środowiska i wyrzuca śmieci do lasu!
Cytować
+1 #10 Monika 2015-10-27 13:49
Ważnym zadaniem obszarów LGD jest również kontynuacja dotychczasowych imprez kulturalnych, promujących dziedzictwo lokalne, które wpisały się w stały kalendarz wydarzeń.
Cytować
+2 #9 Stefan 2015-10-27 13:28
Według mnie baza sportowa jak i świetlice mają ograniczoną ofertę ze względu na niedostateczne doposażenie co utrudnia całkowite i maksymalne wykorzystanie aktualnego potencjału placówek. W strategii należałoby ująć zadania związane z doposażeniem obiektów co wiąże się z większymi możliwościami korzystania przez społeczeństwo (dzieci, młodzież, dorośli).
Cytować
+3 #8 Primo 2015-10-22 14:12
W słabych stronach brakuje: Niska świadomość mieszkańców w zakresie ochrony środowiska oraz zdrowego, aktywnego trybu życia. Śmieci leżące wszędzie, palenie w piecach wszystkim, zwolnienia z lekcji w-f czy basenu pisane przez rodziców to rzeczy z którymi nadal często można się spotkać.
Cytować
+5 #7 Primo 2015-10-14 07:45
Zgadzam się z Anną ze szczególnym naciskiem na instytucje wspierające ludzi młodych wchodzących na rynek pracy. W słabych stronach koniecznie dodać trzeba brak doradztwa zawodowego o czym pisze Agnieszka. Zajęcia, szkolenia z przedsiębiorczości, asertywności powinny być na porządku dziennym. W silnych stronach zasoby turystyczne jak najbardziej jednak w słabych dodałbym brak współpracy między instytucjami, firmami zajmującymi się właśnie turystyką, brak pakietów turystycznych, jednolitej oferty.
Cytować
+3 #6 Michał 2015-10-13 21:03
W słabych stronach dodał bym jeszcze brak żłobków,przedszkoli lub "Klubów Maluszka"( szczególnie Gmina Chęciny).Miejsca gdzie rodzice mogliby bezpiecznie zostawić swoje pociechy by móc szukać pracy bądź do niej wrócić po urlopie rodzicielskim.Pozdrawiam
Cytować
+7 #5 Anna 2015-10-12 23:48
Są to przykłady rozwiązań, propozycji do realizacji przez LGD w celu rozwoju współpracy predsiębiorców oraz innych grup społecznych. Mozliwość wejścia na rynek młodych osób z pomysłami, którzy nie mają środków na swój biznes.
Cytować
+7 #4 Anna 2015-10-12 23:44
wprowadzenie zachęt do pisania przez przedsiębiorców i instytucje szkoleniowe wspólnych projektów, których celem będzie zatrudnienie a nie tylko szkolenie,
subregionalne mapy potrzebnych zawodów,
wsparcie służb zatrudnienia dla lokalnych inicjatyw „partnerstwa dla zatrudnienia”, jednoczących przedsiębiorców i instytucje szkoleniowe,
na każdym poziomie kształcenia zajęcia z przedsiębiorczości, pozytywnej samooceny i asertywności,itd.
Cytować
+7 #3 Anna 2015-10-12 23:44
działania na rzecz integracji społecznej, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu poprzez: kształtowanie postaw gotowości do podjęcia pracy (m.in. organizowanie prac społecznie użytecznych, rehabilitacja zawodowa osób niepełnosprawnych).
aktywizacja zawodowa (m.in. refundowane miejsca pracy, staże zawodowe, stypendia dla osób kontynuujących naukę itd.);
podnoszenie potencjału zawodowego (m.in. szkolenia);
poradnictwo zawodowe dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy w celu pomocy w wyborze odpowiedniego zatrudnienia lub w kierunku przekwalifikowania;
pośrednictwo zawodowe m.in. targi i giełdy pracy,
Cytować
+7 #2 Anna 2015-10-12 23:42
W zakresie rynku pracy, bezrobocia, rozwoju predsiębiorczości. Dla ludzi młodych, bezrobotnych organizowanie projektów np. wspieranie rozwoju przedsiębiorczości poprzez udzielanie pomocy osobom rozpoczynających działalność gospodarczą (m.in. szkolenia z zakresu przedsiębiorczości, dotacje dla osób bezrobotnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej),
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy